Revoluční online kurz, který vás zbaví
bolestí zad, kolen a kyčlí.

Ploché nohy a vbočené palce jsou častou příčinou bolestí zad a kloubů. V našem kurzu se naučíte, jak tyto problémy odstranit.

Zdraví, síla a výkonnost našeho těla vychází především od nohou.

Naše nohy jsou nejen základním podstavcem pro napřímení celého těla, ale jsou také zdrojem obrovského množství informací pro náš nervový systém. Díky těmto informacím může mozek aktivovat přirozené svalové souhry, které mnohdy až neuvěřitelné zpevní a zesílí celé tělo. 

V našem online kurzu Noha - základ zdraví, síly a stability se naučíte, jak probudit své nohy k životu, a využít tak skrytý potenciál svého těla. 

NOHA

základ zdraví, síly a stability

FyzioFoot

Stáhněte si zdarma e-book:

Noha - základ zdraví, síly a stability

Zdraví, síla a výkonnost našeho těla vychází především od nohou. Proč jsou naše nohy takový unikát? Co je nejvíce trápí a co to způsobuje ve zbytku těla? 

Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte v tomto e-booku.

V čem vám kurz pomůže?

 • Snížení nebo naprosté odstranění bolesti
  Zmírníte nepohodlí spojené s plochonožím, vbočeným palcem a dalšími problémy s chodidly.
 • Zlepšení držení těla
  Zlepšíte držení svého těla od základů, které vám pomůže od bolesti kolen, kyčlí a zad.
 • Zlepšení pohybu a výkonu
  Díky zlepšení stavu chodidel začnete správně chodit, běhat a věnovat se všem aktivitám, které máte rádi. Zároveň u nich vydržíte mnohem déle.
 • Zvýšení sebevědomí
  Zbavíte se deformit prstů a vrátíte svým nohám přirozený vzhled a funkci.
 • Pochopení problému
  Dozvíte se proč jednotlivé problémy vznikají a jak efektivně předejít jejich opětovnému vzniku.

Nedovolte, aby vám bolesti zad vycházející od nohou bránily žít plnohodnotný život.

Investujte do svého zdraví a udělejte první krok k aktivnímu životu bez bolesti.

Co vás v kurzu čeká

Odborné vedení

Učíte se od specialistů. Kurz je veden fyzioterapeutem a pohybovým specialistou s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Teorie prakticky

Dozvíte se, jak se rozvíjí stavy jako jsou ploché nohy, vbočené palce, deformity prstů nebo vysoké nárty a jak ovlivňují vaši celkovou pohodu. Díky těmto znalostem můžete problémům efektivně předcházet a zabránit jejich opětovnému vzniku.

Praktická cvičení

Naučíte se sadu cviků přizpůsobenou pro řešení vašich konkrétních problémů. Cviky jsou navrženy tak, aby zvýšily sílu, flexibilitu a celkový zdravotní stav chodidel a poskytly vám viditelné a trvalé výsledky.

Holistický přístup

Poznáte, jaké je spojení mezi vašimi chodidly a zbytkem těla. Pochopíte, jak může správné zdraví chodidel pozitivně ovlivnit vaše držení těla, rovnováhu, celkovou pohyblivost a bolest zad.

 Dlouhodobé výsledky

Rozlučte se s dočasnými řešeními! Náš kurz se zaměřuje na vybudování pevných základů pro zdraví nohou, které vám zajistí trvalé zlepšení a úlevu.

Flexibilní učení

Přístup k materiálům kurzu máte časově neomezený. Vzděláváte se vlastním tempem, což vám umožní přizpůsobit učení svému nabitému rozvrhu.

Důvody, proč jít do kurzu s FyzioFoot

 • Máme výsledky!
 • Spravujeme klientům bolavá záda, odstraňujeme skoliózy a další zvýšené křivky páteře.
 • Řešíme výhřezy plotének, klienti pak nemusí podstoupit chirurgický zákrok.
 • Likvidujeme problémy se svaly pánevního dna.
 • Navštěvují nás ženy s diastázou, kterou odstraníme.
 • On-line vzdělávání kombinujeme s osobním setkáním formou KONGRESU FUNKČNÍHO POHYBU

Noha - základ zdraví, síly a stability

Kurzem vás provede

Václav Rázl

Osobní trenér a Fyzioterapeut
Byl jsem mistrem republiky a členem reprezentačního výboru v zápase řecko-římském. 15 let se věnuji vzdělávání nejen profesionálů, trenérů a fyzioterapeutů, ale i lidí se zájmem o zdravý pohyb. Odškolil jsem za tu dobu cca 4000 lidí. Své zkušenosti jsem popsal v knize SÍLA | STABILITA | MOBILITA.

Filip Kopřiva

Osobní trenér a Fyzioterapeut
Jsem osobní trenér a fyzioterapeut. Při své práci využívám nejnovějších poznatků z funkční neurologie, která je pro správné fungování lidského těla nezbytná. Ve volném čase rád sportuji, nebo relaxuji čtením knih.

Recenze našich klientů

Za Vaškem jsem se dostal na základě doporučení mého kamaráda, rehabilitačního lékaře, který četl jeho knihu. Základem úspěchu bylo, že jeho rady mi dávali perfektní smysl, zejména i proto, že jsme si vždy na konzultaci ukázali, že na mém těle fungují. Na konzultaci jsem k Vaškovi dojel vlakem z Brna, cesta tam byla pro bolesti nesnesitelná. Už po první konzultaci jsem cítil, že se záda uvolnily a tím i bolest do nohy byla snesitelnější. Než jsem přišel k Vaškovi absolvoval jsem několik odborných rehabilitací, aby bolesti byly snesitelné, potřeboval jsem silné léky na bolest. Poté co jsem začal cvičit podle Vaškových rad, trvalo pouze několik málo týdnů, než jsem mohl léky začít vysazovat a vracet se ke sportu. Nyní sportuji více než před výhřezem ploténky. Analgetika jsem od té doby nepotřeboval. Jako neurolog se s lidmi s bolestmi zad setkávám každý den. Díky Vaškovi, se mi otevřela nová perspektiva na tuto problematiku.
Mudr. Jonáš Kunst, neurolog
V důchodu jsem se chtěla maximálně věnovat své vnučce, ale bolest zad mi v tom bránila. Filip mi jako první vysvětlil důležitost nohy a nastavil cviky zaměřené na její funkci a propojení s celým tělem. Už po 14 dnes jsem cítila rozdíl nejen v zádech, ale i můj vbočený palec se začal pomalu rovnat. Díky jeho vedení zase vnučce stíhám a můžu žít plnohodnotný život.
Anna M. (64 let)
Po 6 letech návštěv různých ortopedů a fyzioterapeutů, kdy mi nikdo neřekl, co je s mým kolenem špatně, natož jak problém řešit, jsem narazil na Vaška. A po 6 letech se můžu zase proběhnout bez bolesti! Vašek na to jde od lesa, ale všechno najednou dává smysl a člověk si říká, jak je možné, že jsme tohle všechno zapomněli a takto zakrněli. Nemůžu jinak, než jej 100% doporučit komukoliv, kdo má jakékoliv trable, nebo se jen chce zlepšit v jakémkoliv sportu. Mám to k němu sice 700km, ale vždy když mám cestu do Čech, rád se zastavím. A po každé lekci odcházím naprosto spokojený a uvolněný do posledního vazu, šlachy i svalu.
Jordán Jarolím, Zurich
K Filipovi jsem začala chodit kvůli bolestem zad a krční páteře. Jako první začal Filip pracovat s mou propadlou klenbou, kterou jsem měla už od dětství. Již za 3 měsíce cvičení jsem cítila rozdíl a zjistila, že chodila mají na záda a krční páteř obrovský vliv.
Jindřiška K. (24 let)
Mít možnost poznat Vaška a učit se od něho bych přála každému, kdo se zajímá o zdravý pohyb. Jeho znalosti v oblasti vývojové kineziologie a její aplikace do cvičení jsou ohromné. Je to odborník s letitými zkušenostmi, které umí skvěle předávat. Spolupráce s ním mi byla inspirací i při psaní mé diplomové práce. Vašek je člověk na správném místě a vždy je mi ctí mít možnost se od něho učit novým znalostem, které pak mohu předávat dál.
Mgr. Kristýna Bělíková, fyzioterapeutka
Filipův přístup k lidskému tělu je komplexní. Zatímco ostatní vše zpevňují vědomě, on dává důraz na přirozenost pohybu, kdy všechno vychází od nohou a rukou. Díky jeho přístupu jsem po letech cvičení přestal cítit bolest v ramenou a spodní části zad.
Juan G. (26 let)
Trénink s Vaškem není o tom kolik si naložíte na činku, ale s jakou myšlenkou všechno provedete. Učí, jak vnímat při cvičení tělo, tak aby každý pohyb nebyl jenom mechanický, ale byl provedený s nějakým záměrem. Tento způsob tréninku mě i přes jeho náročnost hodně baví.
Dana Vočková, Praha
Cvičení a kurzy Václava Rázla mně přinesly úplně nový pohled na pohyb a fungování těla vůbec. Naučila jsem se, že se lze hýbat v souladu s vrozenými pohybovými programy a že tento pohyb je potom léčivý. Vaškův originální přístup k tělu a pohybu je jedinečný a vzácný. Mně osobně pomohl k odstranění dlouhodobých bolestí zad a zároveň mně na svých kurzech naučil aplikovat tyto dovednosti do mé práce s vlastními klienty a pomáhat tak dalším lidem. Kurzy mohu doporučit každému, kdo se chce naučit hýbat správně, své tělo pohybem neničit, ale naopak mu tím pomáhat. A dále trenérům, fyzioterapeutům, či rehabilitačním pracovníkům, kterým tyto kurzy mohou pomoci vidět tělo v širších souvislostech a hlavně získat praktický návod, jak správně vedeným pohybem pomoci lidem s různými problémy.
Mgr. Dadmar Daňková, pohybová terapeutka
Vaška znám osobně a musím říct, že je to nejen velmi příjemný člověk, ale za mě také veliký profesionál s neskutečnými vědomostmi a bohatými zkušenostmi. Vašek mě naučil se na lidský pohyb dívat zcela jinak, než jsem byla doposud zvyklá. Doslova mi otevřel hlavu a já začala o pohybu přemýšlet... Absolvovala jsem například kurz Síla-stabilita-mobilita, který mě doslova nadchl a byla jsem překvapena, co tělo dokáže. Vaškovy metody aplikuji přímo na svých klientech, kteří za mnou chodí z různých důvodů. Nejčastěji řešíme bolesti zad a krční páteře, ploché nohy, deformity přednoží atd... A musím s radostí podotknout, že společně dosahujeme výborných výsledků. Jsem ráda, že mám tu čest od Vaška čerpat nové a nové informace.  Za sebe jednoznačně mohu doporučit!
Bc. Eliška Svobodová, fyzioterapeutka
S Vaškem se nad tématem lidského těla a pohybového aparátu potkávám už téměř rok. Osobně mi jeho přístup pomáhá vyřešit následky autonehody a komplikovaného porodu, odborně přináší důležité dílky do pohledu na lidskou motoriku. V rámci práce jsem během roku několikrát odběhla k jiným cvičebním konceptům, ale vždycky jsem se s radostí vrátila zpět, protože nikde jinde jsem nenašla tak komplexní působení na lidské tělo. Vaškův přístup nás vede tam, kde je naše přirozenost, a zpátky nás s ní spojuje. Efekt na sobě vnímám nejen v oblasti pohybové soustavy, ale v celkovém lepším propojení s vlastním tělem, větší citlivosti a klidu.
Mgr. Martina Hejrovská, fyzioterapeutka
Před léty po prvním kurzu jsem byla jak Alenka v říši divů. Úplné překopání pohybu a pohledu na něj. Přestože mi to mysl poměrně rychle pochopila, tak trvalo ještě dlouhou dobu, než se přizpůsobilo tělo. Myslela jsem si, že už chápu a přesto, co další kurz mám aha momenty, dovysvětlení, dotažení. Vašek stále své vědomosti posouvá, prohlubuje a jeho drobná doladění, která ovšem cítí celé tělo, jsou úžasná. Vašek vede kurzy velmi přátelsky, otevřeně, bez tlaku na účastníky a s individuálním přístupem ke každému. Všichni pocítí benefit napřímení a každý dotaz, problém je vyslyšen a vysvětlen. Jsem vděčná, že jsem na Vaška natrefila. Nejen, že mi jeho pohled na pohyb významně pomohl s bolestí a držením těla, ale pomohl odstranit problémy také mnoha našim klientům. Díky.
Jana, terapeutka
Vašek změnil život mě i celé rodině. Měl jsem řadu závažných bolestí v bederní oblasti, které vyvolávaly další zdravotní problémy. Lékaři mi naznačovali, že skončím na invalidním vozíku. To vše bez jasných příčin a diagnózy. Na doporučení ortopeda a neurochirurga jsem vyhledal Vaška, který mi pomohl poznat a pochopit svoje tělo. Začal jsem normálně žít a zase sportovat bez omezení. Vše, co jsem se od Vaška naučil jsem pak předal svojí rodině, aby si nikdy nemuseli projít stejným utrpením jako já.
Martin, Hlinsko
Díky Vaškovi vnímám celý koncept pohybu úplně jinak. Od té doby, co jsem byla na jeho kurzu, se snažím principy, které mě naučil, vkládat do každého pohybu, který dělám. Před pár měsíci jsem u něj byla i na předporodním cvičení, kde mi ukázal, co mohu dělat, abych zvládla při porodu efektivněji tlačit. Nyní mohu říct, že to opravdu fungovalo. Navštívit Vaška bych doporučila úplně každému, kdo má nějaké pohybové problémy, ale i těm, kteří se jen o pohyb zajímají a chtějí předejít problémům s pohybovým aparátem do budoucna nebo těm, kteří chtějí dělat sport, který běžně provozují, co nejlépe.
Mudr. Miroslava Kunstová, pediatrička
U Vaška jsem byl již na 2 kurzech a tím rozhodně nekončím. Přístup, profesionalita i know-how Vaška byly naprosto precizní. Vašek mi ukázal zcela jiný pohled na funkčně silový trénink s velkým přesahem do fyzioterapie. Mnoho z těchto principů, které jsme se na kurzech naučili, nyní aplikuji nejen na sobě, ale i ve své praxi. Mimo jiné jsme se zabývali i otázkami správného kompenzačního cvičení - jak při bolestech pohybového aparátu, tak při výhřezu plotýnek. Děkuji a určitě doporučuji, stojí to za to. 🙂
Mgr. David Havelka, fyzioterapeut
Cvičení mi pomohlo uvolnit a narovnat záda, hrudník a další partie, které mě limitovaly v pohybu. Hlavní benefit však vidím v tom, že jsem konečně začal vnímat své tělo, pochopil zapojení svalových skupin podstatných pro správné držení těla a jeho pohyb, což vedlo k dlouhodobé změně zlozvyků, které měly vliv na mé zdravotní obtíže.
Ing. Pavel Homer
NOHA

základ zdraví, síly a stability

FyzioFoot

Stáhněte si zdarma e-book:

Noha - základ zdraví, síly a stability

Proč jsou naše nohy takový unikát? Co je nejvíce trápí a jak to působí na zbytek těla? Co všechno ovlivňuje klenba nožní?

Na tyto a další otázky odpovídáme v e-booku.

 Vaše cesta k uzdravení začíná právě teď! 

Noha - základ zdraví, síly a stability

Kurz je rozdělen na 4 týdny. Každý týden vám bude odemčen nový obsah.

31 vzdělávacích videí
Videa kombinují teorii a praxi. Cíle je jejich obsah aplikovat ihned do svého každodenního života.
hodnota 
9 300 Kč
6 vedených lekcí
V rámci vedených lekcí se zaměříme na pravidelné cvičení a správné provedení cviků.
hodnota 

1 800 Kč

Skupinová konzultace
1x v měsíci se můžete přihlásit na 30-60minutovou online skupinovou konzultaci, kde se věnujeme konkrétním dotazům.
hodnota 

800 Kč

Hodnota kurzu je 11 900 Kč. Právě tolik by vás stál fyzioterapeut, kdyby vám měl věnovat svůj čas a předat své znalosti v takové míře, v jaké jsou v kurzu.
My si ale přejeme, aby byl kurz dostupný širokému publiku, a proto za kurz zaplatíte jen 2990 Kč.

Místo 11 900 Kč zaplatíte jen 2990 Kč.

Kurz zakoupilo již 0 lidí
11 900 Kč
2990 Kč
Přístup do kurzu je časově neomezený.

100% Garance vrácení ceny kurzu

Jsme si jistí kvalitou a efektivitou obsahu, který vám poskytujeme. Pokud by se však kurz nesetkal s vašimi přestavami nebo byste po aplikaci jednotlivých doporučení nedosáhli žádné změny, vrátíme vám do 30 dní od jeho zakoupení 100 % jeho ceny.